Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att täcka Region Värmlands behov av teststickor, både avseende plasmaglukos och blodketoner. För mer information, se upphandlingsdokumenten.