2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nya Husbybadet, entreprenad i samverkan
Beskrivning: Entreprenad i samverkan för uppförande av ny sim- och badanläggning med tillhörande gym- och gruppträningsrum som ska ersätta det befintliga Husbybadet. För att ge plats för den nya anläggningen ingår även rivning av befintlig idrottshall i entreprenaden.
Intern identifierare: FSK 2026/42
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren, 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212230 Byggnation av omklädningsrum
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nya Husbybadet, entreprenad i samverkan