Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätarbänk för vattenmätare.
Referensnummer: UH-2017-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Församhällsbyggnads räkning upphandlas en mätarbänk för provning av vattenmätare, detta under förutsättning att ekonomiska medel anslås.
Kravspecifikationen anger våra krav och önskemål på mätarbänken.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 50000000 Reparation och underhåll, 38421100 Vattenmätare, 50411100 Reparation och underhåll av vattenmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen