225264-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1077 Användarnära IT-produkter-Device för Södertälje kommun.
Referensnummer: TI 2016-1077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar datorer, läsplattor, smartphones, nätverksprodukter och AV-produkter samt tillbehör till dessa. Installations-, projekt- och administrationstjänster avseende ovan produktgrupper samt optioner till ovan produktgrupper. Leverantören ska tillhandahålla ett brett sortiment av efterfrågade produkter, tillbehör och relaterade tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning, 32420000 Nätutrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen