Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sågtillbehör.
Referensnummer: 2017/375
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42675100 Delar till kedjesågar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sågtillbehör till röj- och motorsågar och utrustning för övriga arbeten i skog och mark.
Orientering:
Skogsstyrelsen inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Sågtillbehör till röj- och motorsågar och övrig utrustning för arbeten i skog och mark.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16800000 Delar till jordbruks- och skogsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen