225269-2017 - ResultatSverige-Skellefteå: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial.
Referensnummer: UH-2016-253
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
I upphandlingen ingår:
Skellefteå kommun, Skellefteå Kraft AB, Skelleftebuss AB, Västerbottens teatern, Fastighets AB Polaris samt Malå kommun.
För Skellefteå kommun uppgick varuvärdet till ca 3 700 000 SEK under 2016.
Malå kommun till ca 250 000 SEK med 2 leveransställen.
Malå kommun fattar eget beslut samt undertecknar eget avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen