225275-2017 - ResultatSverige-Nässjö: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmöbler.
Referensnummer: 030-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun, (nedan kallad den upphandlande myndigheten) genomför en samordnad upphandling av Kontorsmöbler för följande kommuner:
— Aneby kommun org.nr 212000-0498,
— Nässjö kommun org.nr 212000-0548,
— Vetlanda kommun org.nr 212000-0571,
— Eksjö kommun org.nr 212000-0589,
— Sävsjö kommun org.nr 212000-0563,
— Höglandets räddningstjänstförbund org.nr 222000-1388,
— Höglandets kommunalförbund org.nr 222000-1412,
— Eksjö kommunfastigheter org.nr 556667-8230,
— Eksjöbostäder AB org.nr 556407-0521,
— Witalabostäder AB org.nr 556347-7297,
— Njudung Energi AB org.nr 556107-7248.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39130000 Kontorsmöbler, 39121000 Skrivbord och bord, 39122000 Skåp och bokhyllor, 39121100 Skrivbord, 39121200 Bord, 39122100 Skåp, 39122200 Bokhyllor, 39131000 Kontorshyllor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen