Upphandlingen avser köp av två (2) st. angioutrustningar till Regionförbundet Västmanland med tillhörande kringutrustning, varav ett (1) för coronarangiografi och ett (1) för perifer angio. Till coronarangio ska en komplett IVUS utrustning offereras. Båda utrustningarna ska levereras av samma leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen