225287-2017 - ResultatSverige-Enköping: Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsult Projektering och besiktning av storkök.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadsförvaltningen, Fastighetsavdelningen ska upphandla ramavtal, vilket omfattar utförande av teknikkonsulttjänster med inriktning på Storkök, dvs. projektering och besiktning inom teknikområdet Storkök.
I uppdragets omfattning ingår att utföra tidiga underlag som kan ligga till grund för beslut hos beställaren till att utföra besiktningar inom teknikområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen