För att stödja det arbetet med ledar- och medarbetarskap upphandlar universitetet konsultstöd inom arbetsmiljöinsatser och chefshandledning.
Upphandlingen omfattar tjänster inom arbetsmiljöinsatser och chefshandledning. Karlstads universitet köper liknande tjänster för ca 500 000 SEK per år. Omfattningen kan variera från år till år och är inte ett löfte utan ska ses som ett riktmärke.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster inom arbetsmiljöinsatser och chefshandledning för ett takvärde av 2 500 000 kr i ett max fyraårigt avtal.