Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: 3.2.1-2019-342
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Resebyråtjänster för Migrationsverket. Avser både tjänsteresor för Migrationsverkets anställda och återvändanderesor för asylsökande som fått avslag på sin ansökan och därför ska lämna landet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63515000 Resetjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen