Upphandlingen omfattar kommunernas behov av bemanning av sjukskötersketjänster, fysioterapeuttjänster och arbetsterapeuter för tjänstgöring inom den kommunala hälso- och sjukvården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen