2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI ISO-revisionstjänster
Beskrivning: Upphandlingsavdelningen vid serviceförvaltningen, Region Stockholm, efterfrågar synpunkter inför upphandling av ISO-revisionstjänster som i korthet innefattar områdena: • Kvalitet - ISO 9001 • Miljö - ISO 14001 • Arbetsmiljö – OHSAS 18001/ISO 45001 • Informationssäkerhet - IEC/ISO 27001 • Medicinteknik - ISO 13485 • E-legitimationsutfärdande under DIGGs tillitsramverk
Intern identifierare: FSN 2024-0346
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79132000 Certifieringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79132100 Certifieringstjänster för elektroniska signaturer, 79212000 Revision, 79212200 Internrevision, 90710000 Miljöledning, 90714000 Miljörevision