225417-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – Bemanning socionom via dynamiskt inköpssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning socionom via dynamiskt inköpssystem
BeskrivningKristianstads kommun önskar ansökningar från bemanningsföretag för socionomer till sitt dynamiska inköpssystem. Systemet innebär att ansökande företag kvalificeras och blir tillfrågade vid ett aktuellt bemanningsbehov. Se förfrågningsunderlag för detaljerad beskrivning.
Intern identifierareAVN 2017/639
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBemanning socionom via dynamiskt inköpssystem