225452-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Finkemikalier och andra kemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Citronsyra till Henriksdals reningsverk
Referensnummer: Dnr: 19MB1539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24900000 Finkemikalier och andra kemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp och leverans av citronsyra till Henriksdals reningsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24950000 Kemiska preparat, 24960000 Olika slag av kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen