225465-2019 - ResultatSverige-Umeå: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster 2018 Del 2
Referensnummer: 18235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska konsulttjänster inom område gata och Va
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tjänsteområde – Projektering av gata, mark, VA och geoteknik inklusive trafik och landskap
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsteområde - Skiss, utredning, planteringsförslag etc inom område Landskap
Del nr: 2
Tjänsteområde – Vibrationsmätning och riskbedömning
Del nr: 3
Tjänsteområde Entreprenadbesiktningar
Del nr: 4
Tjänsteområde geoteknik
Del nr: 5