225506-2019 - ÄndringSverige-Lund: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila och fasta operatörstjänster
Referensnummer: V 2019/712
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser operatörstjänster för mobil och fast telefonitrafik med tillhörande tjänster, samt mobilt bredband och mobila anknytningar. Upphandlingen avser inte växelfunktionen, telefoner/mobiltelefoner eller tillbehör. Anbud ska lämnas på hela omfattningen och en leverantör kommer att antas för hela uppdraget.
I upphandlingsdokumentet angivna volymer bygger på statistik och uppskattning och kan komma att såväl under- som överskridas under avtalstiden.