Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 123 Transporttjänster Västervik
Referensnummer: 19/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Västervik Miljö & Energi AB upphandlar transporttjänster som avser bland annat kranbilar, mobilkranar, lastbilar, hämtning och tömning av containers mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34142000 Kranbilar och dumprar, 44613000 Stora containrar, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen