2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Varuleverans av kalk
Beskrivning: Upphandlingen avser leverantör för varuleveranser av kalk till de nedlagda gruvorna i Blaiken samt Svärtträsk för utförande av vattenrening.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115576:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier, 24213000 Släckt kalk