225547-2017 - PlaneringSverige-Stockholm: Reparation av fartyg
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillgänglighetsanpassning Djurgårdsfärjorna.
Referensnummer: TN-2017-0852
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50241100 Reparation av fartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillgänglighetsanpassning för resenärer och reinvesteringar av Djurgårdsfärjorna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varvsåtgärden.