225567-2020 - ResultatSverige-Hässleholm: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ystad stad och region + Simrishamn + Österlen
Referensnummer: Dnr: 268/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen
"Dnr 268/2019 Ystad stad och region + Simrishamn + Österlen"
Omfattar busslinjetrafik för både stad och region.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen