See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städentreprenad för Gummifabriken (VKIAB)
Beskrivning: VKIAB upphandlar städtjänster för Gummifabriken i Värnamo. Vid avtalets ingående består den ytan av 11 804,20 m2. Baserat på nuvarande avtal så uppskattar VKIAB värdet på upphandlingen till cirka 9 miljoner kr. Någon volymgaranti kan dock inte garanteras.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96048:Lot:1