225610-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Vidmakthållande av Marina system (Batchavtal 4)
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vidmakthållande Batch 4- Skolfartyg typ Altair - Region Sydkusten Ramavtal med löptid på 3 år med möjlighet till förlängning (Option 2 + 2 År)
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 50640000 Reparation och underhåll av örlogsfartyg
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej