22563-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö Kalmar: Uthyrning eller leasing av bostäder
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tillhandahållande av möblerat rum för internationella studenter samt förmedling av dessa möblerade rum
Referensnummer: 2021/123-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av möblerade korridorsrum samt bostadsförmedling och hantering av dessa möblerade korridorsrum till de utländska studenter, som omfattas av bostadsgaranti vid Linnéuniversitetet i Växjö respektive Kalmar enligt beskrivning i Kravspecifikationen.
I uppdraget ingår, tillhandahållande av möblerade korridorsrum till de utländska studenter i erforderlig mängd. I avtalet ingår även kontraktsskrivning, fördelning av rum, nyckelhantering med mera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen