225638-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Bålsta: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter.
Referensnummer: UH-17-12648
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo Kommun genom för en upphandling avseende upphandlingskonsulter för kommunerna Håbo, Tierp, Heby, Östhammar, Sandviken, Uppsala, Knivsta samt Enköping.
Avtalet är ett ramavtal.
Avtalstid 2 år + 2 år.
Beräknad avtalsstart 1.10.2017.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandlingskonsulter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen