Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 850 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80590000 Handledning, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
DIS:et omfattar handledning inom hela det sociala området till Nacka kommun. Handledningsuppdrag som kan bli aktuella är exempelvis handledning till personalgrupper som arbetar med socialpsykiatri, myndighetsutövning på det sociala området, socialsekreterare, biståndshandläggare med flera.