225691-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete avseende upprättande av grundstomme – Stomentreprenad Hjorthagsgaraget
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelStomentreprenad Hjorthagsgaraget
BeskrivningStockholms Stads Parkerings AB, bjuder härmed in till anbudssökande avseende konkurrenspräglad dialog för stomentreprenad i projektet Hjorthagsgaraget.
Intern identifierareSP 2026/57
Typ av förfarandeKonkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223220 Anläggningsarbete avseende upprättande av grundstomme
Ytterligare klassificering (cpv): 44142000 Stommar, 45262311 Uppförande av betongstommar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStomentreprenad Hjorthagsgaraget