225748-2021 - ResultatSverige-Johanneshov: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdstjänster till Enskede-Årsta-Vantör samt 2 stadsdelsförvaltningar
Referensnummer: 2019/150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård i verksamhetslokaler såsom förskolor, vård- och omsorgsboenden, servicehus, gruppbostäder, dagliga verksamheter, hemtjänstens lokaler, kontor samt övrigt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen