225758-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom inköp och upphandling.
Referensnummer: 2017-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom inköp och offentlig upphandling.
Uppdragen som avropas inom ramavtalet kan komma att avse både specificerade uppdrag och löpande rådgivning. Uppdragen kan komma att utföras både på distans och på plats enligt beställarens önskemål i enlighet med vad som i övrigt framgår av upphandlingsunderlaget.
Upphandlingens omfattning:
Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom inköp och offentlig upphandling. Uppdragen som avropas inom ramavtalet kan komma att avse både specificerade uppdrag och löpande rådgivning. Uppdragen kan komma att utföras både på distans och på plats enligt beställarens önskemål i enlighet med vad som i övrigt framgår av upphandlingsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen