225793-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flera hantverkarkategorier för renovering av kulturfastighet.
Referensnummer: GNU 2017/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Flera hantverkarkategorier för renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mureri och putsarbeten för renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Timmerarbeten vid renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
Del nr: 2
Måleriarbete vid renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
Del nr: 3
Plåtslageriarbeten vid renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
Del nr: 4
Fönstersnickeriarbeten vid renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
Del nr: 5
Snickare-Finsnickeriarbeten vid renovering av kulturfastigheter i Falu kommun.
Del nr: 6