Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 2017/0637-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkerställa leveransen gällande tryckeritjänster av olika typer av affischer, visitkort, faktablad, broschyrer, dekaler och skyltar.
Upphandlingen är indelad i två anbudsområden:
1. Tryckeritjänster
2. Skyltar och Dekaler
Upphandlingens värde.
Upphandlingens värde fördelat på 4 år uppskattas till ca 4 000 000 SEK.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928471 Skyltmaterial, 34928472 Skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen