225881-2017 - ResultatSverige-Tumba: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsbeläggningar.
Referensnummer: 2017:203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utförande av Underhållsbeläggningar inom Botkyrka kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233140 Vägarbeten, 45233141 Väghållning, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233210 Ytbehandling av allmänna vägar, 45233220 Ytbehandling av vägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen