Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påbyggnation och inredning av fordon
Referensnummer: UVA-2022-00521
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inredning/påbyggnation av fordon som beställaren tillhandahåller.
Upphandlingen omfattar även reparation på befintliga fordons påbyggnationer samt eventuell ombyggnation. Det kan också innebära påbyggnation av hela skåp på befintliga fordon med tomma chassin.
Upphandlingen avser ett ramavtal på 2 +1 +1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50117100 Ombyggnad av motorfordon, 50117300 Renovering av fordon, 50222000 Reparation och underhåll av vagnpark
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen