Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Fukttekniker och Sanering
Referensnummer: UH-2020-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande fukttekniker/avfuktningsuppdrag samt saneringstjänster. Sanering omfattar vatten-, brand-, asbest-, PCB-, mögel- och specialsaneringar.
Avtalet omfattar inte klottersanering eller fastighetsstädning där upphandlande myndighet har andra avtal.
För mer information hänvisas till stycke Upphandlingsdokumentationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 42924720 Saneringsutrustning, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90650000 Avlägsnande av asbest
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen