225962-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillhandahållande av programvara – Fordonsavläsning med fakturering på ÅVC
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsavläsning med fakturering på ÅVC
BeskrivningSystem som med hjälp av kameror läser av fordons registreringsskyltar vid inpassering på ÅVC och fakturering av besök.
Intern identifierareAÅS2026.0018
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 42961100 Passerkontrollsystem, 48313100 Optiskt lässystem, 48444100 Faktureringssystem, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000