See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv Filhuggaren 23, Eskilstuna. Stamrenovering
Beskrivning: Objektet avser stambyte i Östra Åsgatan 15 A-I som innehåller 75st lägenheter, Lägenheter i markplan mot gården samt tre våningsplan med underliggande centralgarage 1:or = 11 st 2:or = 4 st 3:or = 49 st 4:or = 8 st 5:or = 3 st BTA ombyggnad: ca 14 000 m² BOA ombyggnad: ca 5 884 m²
Föregående meddelande: 129829-2021
Intern identifierare: 21/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000