226026-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Journalsystem för elevhälsan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelJournalsystem för elevhälsan
BeskrivningUddevalla kommun genomför en upphandling av journalsystem för elevhälsan och inbjuder härmed till att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument.
Intern identifierareBUN/2025:199
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000