See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eldrivna rullstolar 2024
Beskrivning: ISO 122303 Eldrivna rullstolar med manuell direktstyrning. ISO 122306 Eldrivna rullstolar med elektronisk styrning. Upphandlingen genomförs i samverkan mellan - Region Jämtland Härjedalen - Region Västerbotten - Region Norrbotten Samverkan sker i en referensgrupp under ledning av Region Jämtland Härjedalen. Utvärderingen är planeras genomföras under vecka 21, 2024. Anbudsprover måste skickas in för utvärdering så att de ankommer hos oss senast 2024-05-14. Leverantörer ombeds reservera tid för digital anbudspresentation under eftermiddagen 2024-05-20 samt förmiddagen 2024-05-21. Leverantörer vilkas anbud som vi önskar få presenterade kontaktas efter anbudsöppningen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193121 Motordrivna rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Scooter, enkel, 3-hjulig. Klass B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33193120 Rullstolar, 33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193221 Dynor till rullstolar, 33193222 Ramar till rullstolar, 33193223 Säten till rullstolar, 33193224 Hjul till rullstolar, 33193225 Däck till rullstolar, 50421100 Reparation och underhåll av rullstolar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2a. Scooter, avancerad, 3-hjulig. Klass C
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2b. Scooter, avancerad, 4-hjulig, -klass C
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 2c. Scooter,avancerad, för högre användarvikt, -klass C.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 3. " Elrullstol, avancerad, för inomhusanvändning. Mitthjulsdriven. Klass A "
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 4. Elrullstol, enkel, för inomhusanvändning. Fram eller mitthjulsdriven - Klass A, väl anpassad för barn förskoleålder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 5. Elrullstol för begränsad utomhusanvändning - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 6a. Elrullstol för begränsad utomhusanvändning, portabel modell för brukarvikter upp till minst 120kg - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 6b. Elrullstol för begränsad utomhusanvändning, portabel modell för högre användarvikt upp till minst 150kg - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 7a. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Framhjulsdriven - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 7b. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Framhjulsdriven, låg sitthöjd - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 7c. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Framhjulsdriven, för högre användarvikter - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 7d. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Bakhjulsdriven - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 7e. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Bakhjulsdriven, låg sitthöjd - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 7f. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Bakhjulsdriven, för högre användarvikter - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 7g. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Mitthjulsdriven - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 7h. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Mitthjulsdriven, låg sitthöjd - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 7i. Elrullstol, avancerad, för begränsad utomhusanvändning. Mitthjulsdriven, för högre användarvikter - klass B.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 8a. Elrullstol för begränsad utomhusanvändning, avancerad. Framhjulsdriven för barn och ungdom - klass B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: 8b. Elrullstol för begränsad utomhusanvändning, avancerad. Bakhjulsdriven för barn och ungdom - klass B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: 8c. Elrullstol för begränsad utomhusanvändning, avancerad. Mitthjulsdriven för barn och ungdom - klass B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: 9. Elrullstol för utomhusanvändning, avancerad. - klass C
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: 10. Elrullstol, avancerad, med stå/uppresningsfunktion. För begränsad utomhusanvändning. Framhjuls- eller mitthjulsdriven Klass B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93598:Lot:23