See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning och transport av slam från enskilda avlopp Mjölby, Boxholm
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal för tömning och transport av slam och avloppsvatten från slamavskiljare, slutna tankar, fettavskiljare för Mjölby kommun och Boxholmsteknik AB. Se förfrågningsunderlag för mer information.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106738:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90400000 Avloppshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam