226061-2017 - ResultatSverige-Malmö: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande underhållsarbeten.
Referensnummer: 44/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Sysav har ett regelbundet behov av löpande underhållsarbeten av sina fastigheter och avser handla upp byggnadsarbete och snickeri, mark- och anläggningsarbete, målning, rörarbete, stängsel, våtrumsarbete, plåtslagning och betongarbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen