226070-2020 - ResultatSverige-Kungsbacka: Diverse ytbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggnings- och anläggningsarbete i Kungsbacka kommun
Referensnummer: 19/191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för anläggningsarbeten, asfaltsbeläggningar, asfaltfräsning, vägmarkering samt anslutande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen