2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rening av PFAS-förorenat ytvatten
Beskrivning: Järfälla kommun inbjuder härmed leverantörer att svara på upphandlingen som avser rening av PFAS förorenat ytvatten vid f.d. brandövningsplatsen, Barkarby.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 45232430 Vattenrening, 45252210 Byggnation av vattenreningsverk, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 45232430 Vattenrening, 24962000 Vattenreningskemikalier, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning