226102-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Vuxen- och annan undervisning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av arbetsförberedande insatser – Jobbtorg Stockholm.
Referensnummer: AMN 2017-0083-02.04.02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm stad, Arbetsmarknadsförvaltningen upphandlar arbetsförberedande insatser för bl.a. aspiranter på Jobbtorg Stockholm.