226105-2017 - ÄndringSverige-Tumba: Säkerhetstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal bevakning och störningsjour.
Referensnummer: 17/0048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal avseende störningsärenden i Botkyrkabyggens fastighetsbestånd och inbrottslarm Botkyrkabyggens lokaler.
Stationär bevakning samt avlarmning, upplåsning, låsning och pålarmning. Bevakningsområdet är Alby Centrum som är ett innecentrum med anslutande torg med en lastkaj och en parkeringsplats. Även rondering i fyra punkhus Alby-vägen 8-14, och gångstråket mellan centrum och Albyvägen 8-14 ingår i uppdraget.