226144-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Installation av elektriska ledningar och armatur
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Ramavtal 2021 Entreprenad EL-TELE-DATA Område Skaraborg
Referensnummer: FAST 2020-00471
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser fortlöpande entreprenader i det dagliga arbetet som omfattar underhålls och om/tillbyggnadsarbeten samt för den löpande driften och gäller för samtliga verksamheter inom Västra Götalandsregionen, Område Skaraborg avseende entreprenad El tele data.