Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gruppmottagning för fysioterapi.
Referensnummer: 16RS2859
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av en gruppmottagning för fysioterapi inom primärvården. Uppdraget omfattar all fysioterapiverksamhet som ingår i primärvårdens uppdrag som inte kräver den slutna vårdens specifika kompetens.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift av en gruppmottagning för fysioterapi inom primärvården.
Uppdraget omfattar all fysioterapiverksamhet som ingår i primärvårdens uppdrag som inte kräver den slutna vårdens specifika kompetens.