Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av leverantörer för vuxenutbildning åt GR.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
GR genomför en ramavtalsupphandling av leverantörer på marknaden för genomförande av vuxenutbildning. Avtalet gäller under 2 år och i hela GR:s upptagningsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen