226305-2017 - PlaneringSverige-Stockholm: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Periodiskt meddelande – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och support av elektroniska etiketter.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en förhandsannons om en kommande upphandling.
PostNord kommer att genomföra en upphandling av elektroniska etiketter, installation samt tillhörande programvara. Ramavtalet omfattar även underhåll och support av befintliga etiketter av märket Pricer.
Endast kvalificerade leverantörer kommer att erbjudas möjlighet att lämna anbud. Länk till kvalificeringssystemet: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=105782&Goto=Docs
För att kunna delta i upphandlingen ska leverantörer lämna in en ansökan och uppfylla samtliga kvalificeringskrav. Upphandlingen kommer att genomföras inom kategorin ”Production” underkategori ”Production products”.
PostNord uppmanar därför intresserade leverantörer att snarast möjligt ansöka om deltagande i kvalificeringssystemet via TendSign. Ansökan är inte förenat med några kostnader. Var noga med att välja rätt kategori när du ansöker om deltagande i Kvalificeringssystemet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199761 Streckkodsetiketter, 48972000 Programvara för etikettering, 72212972 Programvaruutvecklingstjänster för etikettering, 31710000 Elektronisk utrustning, 31711100 Elektroniska komponenter, 50660000 Reparation och underhåll av elektroniska system för militärt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av elektroniska etiketter, installation samt tillhörande programvara. Ramavtalet omfattar även underhåll och support av befintliga etiketter av märket Pricer.