226306-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Upphandling av underhållsplaneringsstöd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av underhållsplaneringsstöd
BeskrivningUpphandlingen omfattar löpande förvaltningsstöd inom underhållsplanering för Beställaren. Beställaren avser upphandla en Leverantör med bred kompetens. Uppdraget kommer bland annat omfatta följande tjänster: - Underhållsplanering - Upphandlings- och avtalsrådgivning (AFF) - Teknisk förvaltningsrådgivning - Interimt stöd
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128953:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 98341130 Fastighetsskötsel, 79418000 Konsulttjänster för upphandling