Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till samråd Flex 2018:2
Referensnummer: VT 201901
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik har på uppdrag av Göteborgs stad och Mölndals stad behov av att upphandla Flexlinjetrafik med trafikstart i mars 2020 och inbjuder härmed till samråd inför kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen